Poradna: Jsem vlastníkem bytove jednotky,kterou jsem do vlastnictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den.Jsem vlastníkem bytove jednotky,kterou jsem do vlastnictvi ziskal pred uzavrenim manzelstvi. V tomto byte nyni ziji s manzelkou a zletilou dcerou.Mohu tento byt darovaci smlouvou prevest na manzelku a tim vyloucit z mozneho dedictvi dve zletile deti z prvniho manzelstvi?Dekuji za odpoved.

, 22.02.2010
Odpověď

Máte-li s manželkou společné jmění manželů (SJM) v klasickém rozsahu (nedošlo-li ke zúžení SJM), pak darování mezi manželi není možné. Došlo-li by k dědění ze zákona, pak by dědila manželka a všechny vaše děti rovným dílem. Můžete samozřejmě sepsat závěť, ale nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona.

Jiří Hora , 07.03.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference