Poradna: Kdo bude dědit?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu.Ted v listopadu nam zemřela babička.Měla 2 syny.Jeden zemřel(naš otec),a druhy je svobodný,bezdětný.Pohřeb ji nechtěl nechat udělat,přestože jsme ho prosili,že by jsme to zaplatili ja a sestra ze sveho.Nechal ji jen spalit.Baráček nechala asi i se zahradou napsat na něj.Ale možna měla i něco pro nas možna ne.Vztahy v teto rodinně byli složité,nechci rozepisovat.Bude si i nas volat notář,popřípadě jak nas najde pokud by nas stryc nepřiznal(je to alkoholik).děkuju

Vsetín , Vsetín , 18.12.2012
Odpověď

Notář by Vás měl kontaktovat v každém případě, neboť jste přímími a neopominutelnými dědici. Notář v první řadě dědice vyhledává podle informací, které mu sdělí vypravitel pohřbu (tedy Váš strýc) a dále může využít např. matriku. Pokud byste však měli podezření, že notář se o Vás nemusel dozvědět, můžete ho kontaktovat i sami. Konkrétního notáře, který dědictví projednává, zjistíte dotazem na okresní soud posledního bydliště zemřelého.

Marta Ptáčková , 09.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference