Poradna: Kontaktoval mě OÚ že v katastrálním území jejich obce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Kontaktoval mě OÚ že v katastrálním území jejich obce je vlastníkem pozemků moje zemřelá teta (zemřela v roce 1990). Teta byla bezdětná starala se o ni moje maminka a já jsem vyřizovala pohřeb. V pozůstalostním řízení nebyl uveden žádný majetek jen věci osobní potřeby. O pozemcích jsme nevěděly a pozemky užívalo a do dnes užívá zemědělské družstvo. Obec by měla zájem pozemky odkoupit a vyzývá nás k otevření pozůstalostního řízení. Kdo a kde tvoří řízení může otevřít. Nevíme kdo vyřizovat řízení v roce 1990.

Velký Týnec , 12.07.2007
Odpověď

Návrh na zahájení řízení o dědictví ohledně majetku Vaší tety, který takto dodatečně vyšel najevo, může podat buď ten, kdo byl účastníkem původního dědického řízení, tedy dědic nebo jeho právní nástupce, a dále i kdokoliv další, kdo o sobě tvrdí, že je dědicem. Ve vašem případě by to tedy mohla být buď Vaše maminka, nebo vy, pokud maminka již nežije. Návrh se podává u okresního soudu místně příslušného podle posledního pobytu Vaší tety. S největší pravděpodobností to bude soud, který rozhodoval i v původním dědickém řízení.

Jiří Švehla , 19.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference