Poradna: Mám dotaz co vše patří do dědického řízení. Zemřel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz co vše patří do dědického řízení. Zemřel mi manžel, z prvního manželství má dvě děti, já mám také z prvního manželství dvě děti. S manželem vlastníme každý svůj účet a každý máme stavební spoření. Bude do dědického řízení počítán i můj účet a moje stavební spoření, nebo jen manželovo. Jde mi o vypořádání dospělých dětí manžela, které s námi nekomunikovaly, o manžela se nestaraly ani když už byl nemocen.O náklady na bydlení a domácnost jsme se staraly na půl, zbytek jsme si každý šetřili na svých účtech. Jak to nyní bude?Bude se dělit i část "mých peněz " z " mého účtu". Bojím se o existenci když budu na náklady spojené s bydlením hradit sama. Nemáme nic ošetřeno právně vše bylo společné. Děkuji za odpověď.

Plzeň , Plzeň-jih , 03.08.2010
Odpověď

Neměli-li jste s manželem zúžené společné jmění manželů, pak oba vaše účty tvoří SJM a do dědictví spadá obecně polovina prostředků na těchto účtech. V případě úmrtí účastníka stavebního spoření přecházejí práva a povinnosti vyplývající ze stavebního spoření přímo na pozůstalého manžela. K tomu soud přihlédne v řízení o dědictví.

, 17.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference