Poradna: Mám dotaz ohledně dědictví. Jedná se o společnou nemovitost

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně dědictví. Jedná se o společnou nemovitost na které měl zemřelý podíl. Dědici nejsou z okruhu současných spoluvlastníků. 1)Musí být cena nemovitosti pro dědické řízení a stanovení podílu stanovena odhadcem-kdo tento odhad pro potřeby dědického řízení hradí-majitelé nemovitosti nebo dědic? 2)podíl dědiců na nemovitosti bude vyjádřen v peněžní hodnotě (dle obecné ceny majetku) - využitelné pro případné vyplacení nebo bude vyjádřen podílem (např. 1/3)? 3)závazky z nesplaceného úvěru přecházejí na ručitele nebo na dědice? Děkuji za odpověď.

Jihočeský kraj , 07.04.2008
Odpověď

1) Ano, cena nemovitosti musí být stanovena znalcem – znalce pověří vypracováním znaleckého posudku soud. Náklady posudku hradí dědicové. 2) Podíly dědiců na nemovitosti budou vyjádřeny podílem. Nic ovšem nebrání tomu, aby dědicové uzavřeli dědickou dohodu, podle které nemovitost připadne některým dědicům nebo jednomu z nich s tím, že ostatní dědicové budou vyplaceni. 3) K úplnému zodpovězení této otázky by bylo potřeba znát podmínky úvěrové smlouvy. Obecně závazky přecházejí ne dědice.

, 14.05.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference