Poradna: Mám dotaz ohledně dědictví po mamince která byla vdova,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně dědictví po mamince která byla vdova, zemřela v prosinci 2010 a zůstal po ní družstevní byt,předmětem dědictví je družstevní podíl - byt dosud není v osobním vlastnictví,matka měla 4 děti a bratr zemřel letos v dubnu a má 2 děti chci se zeptat zda budou jeho podíl dědit jeho děti a pokud ano jak postupovat neboť po bratrovi zůstal dluh na zdravotním a sociálním pojištění jinak majatek nezanechal a dosud není vypořádáno dědictví z jeho strany.Mám dotaz zda spadá zesnulý bratr do dědického řízení nebo jeho děti. Bratr zanechal dluhy a jde o to když jeho děti příjmou dědictví po jeho matce zda na ně nepřejdou dluhy ze zdr. a soc. pojištění.Děkuji Vám za odpověď Hana S.

LITVÍNOV , Litvínov , 22.12.2010
Odpověď

Dědická řízení po bratrovi a po mamince jsou rozdílná. Do dědického řízení po mamince nastupují děti zesnulého bratra jako zákonní dědicové spolu s ostatními dětmi maminky. Neměla-li maminka dluhy, mohou dědictví bez obav přijmout. Děti bratra jsou zároveň i jeho dědici a zanechal-li tento zůstavitel dluhy, mohou dědictví odmítnout. Pokud dědictví přijmou, za dluhy zůstavitele ponesou odpovědnost do výše nabytého dědictví, přitom do této výše odpovídají i jiným svým majetkem, nejen dědictvím nabytým po otci.

, 15.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference