Poradna: Mám dotaz , po smrti maminky probíhá dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám dotaz , po smrti maminky probíhá dědické řízení v kterém jsme se jako synové vzdaly dědictví ve prospěch táty. Táta je vlastníkem bytu(Společenství vlastníků) ,který je zatížen úvěrem na rekonstrukci panelového domu. Jak se přihlíží k hodnotě tohoto bytu , která je odhadnuta na 550 000Kč,a je zatížená úvěrem na dobu 25let,úvěr vznikl za života maminky dá se při dědickém řízení částka snížit o tento úvěr kdy za 25let bude zaplaceno 300000kč? Nebo se přihlíží k momentální tržní hodnotě tohoto bytu v době úmrtí maminky a tento úvěr není brán jako dluh ve stanovení výše dědictví. Přeji hezký den a děkuji za odpověď.V.Mychajliv

Anenská Ves , 24.03.2009
Odpověď

Dobrý den, přihlíží se k tržní hodnotě bytu v době úmrtí Vaší matky.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference