Poradna: Mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr mu vypravil rozloučení,ale zajímalo by mě zda má nárok na pohřebné jelikož je student,ale s otcem už nežil ve společné domácnosti? Předem moc děkuji za odpověd nevím jak se tyto nároky změnili k 1.1.2009

ČR , 04.04.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle zákona o státní sociální podpoře má nárok na pohřebné osoba, která vypravila pohřeb osobě, která byla rodičem nezaopatřeného dítěte. Váš bratr je student, tedy nezaopatřené dítě, vypravil otci pohřeb, nárok na pohřebné má.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference