Poradna: mám manžela, který má z prvního manželství 2 děti.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám manžela, který má z prvního manželství 2 děti. Jde mi konkrétně o náš byt. Před svatbou jsme si byt rozdělili tak, že každý vlastní 1/2. Kdyby se s manželem něco stalo a zemřel, jakým podílem bych já jako manželka měla nárok na dědictví (bez zanechání závěti)z jeho poloviny bytu??? Děkuji.

Morava , 24.06.2007
Odpověď

Dědila byste spolu se všemi jeho dětmi, a to každý rovným dílem. Pokud má pouze 2 děti z prvního manželství, zdědily byste z jeho poloviny bytu každý jednu třetinu, tedy spoluvlastnický podíl 1/6 na celém bytě.

Jiří Švehla , 20.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.