Poradna: Mám na Vás dotaz.Moji švagrové zemřel v červenci 2007

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám na Vás dotaz.Moji švagrové zemřel v červenci 2007 manžel. Byl zaměstnaný a při práci si přivydělával na ŽL.Budeme teď dělat daňové přiznání. V případě ,že vyjde DPFO kladně musíme platit daň ? A protože nezaplatil všechny zálohy na OSSZ a VZP musíme je doplatit? Nyní právě probíhá dědické řízení bude toto zahrnuto jako "dluh" do dědického řízení? Děkuji

Tachov , Tachov , 05.01.2008
Odpověď

Pokud měl zůstavitel jakékoliv dluhy, měly by být do dědického řízení zahrnuty (jako jeho pasivum) a přecházejí ze zákona na dědice. Dědicové za tyto dluhy odpovídají, avšak pouze do výše nabytého dědictví a navíc každý z nich pouze v poměru toho, co z dědictví nabyl, k celému dědictví.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference