Poradna: Mám na vás prosbu, zda by jste nám nepomohli. Manželovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,mám na vás prosbu, zda by jste nám nepomohli. Manželovi zemřela babička. U notáře již proběhlo dědické řízení, kde manželova maminka a její dvě sestry dostali každá jednu třetinu z bytu. Po dvou týdnech, kdy se byt vyklízel se našel dopis sepsaný rukou babičky kde byt odkazuje vnukovi-jakož to mému manželovi. Je tam datum, podpis a důvod proč tak učinila. Dopis není notářsky ověřený. Má nárok manžel na tento byt? Domluvit se s tetama určitě nepůjde. Babička již jednou darovala byt mému muži, ale nátlak tet byl silný a tak to stáhla. Teď tak učinila po druhé. Těsně před svou smrtí. Děkuji za čas vynaložený této otázce.

Ostrava , Ostrava-město , 02.08.2010
Odpověď

Bude nutné posoudit, zda dopis obsahuje náležitosti ručně psané závěti. Závěť musí být sepsaná vlastní rukou, musí být podepsána a datována. Platnost závěti musí posoudit notář, příp. soud. Dcery zůstavitelky jsou však tzv. neopomenutelnými dědici, což znamená, že nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků. Váš manžel by mohl ze závěti část bytu dědit. Doporučuji kontaktovat advokáta.

, 17.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference