Poradna: Mam na Vas prosbu. Zemrel mi otec a po delsi dobe bylo

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den. Mam na Vas prosbu. Zemrel mi otec a po delsi dobe bylo vydano usneseni Okresniho soudu, ktere rika,ze jsem zdedila podil 1/4 ze jmeni dedictvi, coz je ale jen pohledavka zustavitele vuci pozustale manzelce z titulu vyporadani SJM. Pozustala manzelka meho otce dostala ten druhy podil ve vysi 3/4. Ostatni se mudre zrekli dedictvi, bylo predluzeno. Usneseni dale rika, ze jsem zodpovedna za 1/4 pohledavek prihlasenych veritelu a to do vyse nabyteho dedictvi, tedy prave vyse castky te pohledavky. Rada bych tyto veritele vyplatila, buhuzel notar ani manzelka se mnou nekomunikuji, tak ze nevim kdo mi ma muj podil vyplatit.Zatim se na me obraceji pouze veritele. Manzelka meho zemreleho otce prakticky disponuje vsim movitym i nemovitym majetkem jak pred otcovou smrti. Na zaklade podnetu veritel byla nyni narizena exekuce nemovitosti ktera byla ve SJM a ktera byla Okresnim soudem prircena byvale manzelce meho otce. Mate prosim pro me nejakou radu jak postupovat? Musim vyplatit veritele i kdyz vlastne nic z dedictvi nedostanu?? Mockrat dekuji predem.

Praha , Praha 1 , 17.04.2010
Odpověď

Ano, věřitelům odpovídáte do výše ceny nabytého dědictví a to i jiným svým majetkem, než majetkem zanechaným z dědictví

, 28.04.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference