Poradna: Mám prosbu. Tchýni zemřel manžel, který měsíc před

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Mám prosbu. Tchýni zemřel manžel, který měsíc před úmrtím prodal auto na splátky. Auto bylo psáno na zemřelého. Náleží tyto splátky tchnýni nebo i ostatním dědicům. Další dotaz zní, jestli se při dědictví bude zkoumat i účet tchýně, když měli každý z manželů svůj vlastní účet? Děkuji za odpověd. Novotná

Náchod , Náchod , 07.01.2008
Odpověď

Odpověď záleží na tom, zda auto náleželo do SJM, nebo nikoliv. Rozhodující je přitom, z jakých prostředků (společných, nebo pouze tchánových) bylo pořízeno, nikoliv na koho bylo psáno. Pokud bylo pořízení se společných prostředků a náleželo tedy do SJM, náleží i splátky za jeho prodej do SJM, tedy z poloviny tchýni a z poloviny do dědictví. Pokud bylo ve výlučném vlastnictví tchána, budou splátky celé připadat do dědictví. Pokud má tchýně účet na své jméno, neměl by se tento účet zkoumat, pokud tam nejsou peníze náležející do SJM, nebo i tchánovy výlučné prostředky.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Pohřební a hřbitovní služby - Ing. Milan Mašek

Sekce: Pohřební služba, Město: Vrchlabí


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference