Poradna: Mám prosím dotaz, koncem srpna 2007 nám zemřela maminka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám prosím dotaz, koncem srpna 2007 nám zemřela maminka ve věku 92 roků. Neměla žádný majetek, bydlela v jednopokojovém bytě s pečovatelskou službou, zůstaly jsme čtyři dcery, z nich jedna žije od roku 1969 v Austrálii. Předpokládám, že si nás pozve notář a zajímalo by mně, co je potřeba ze strany sestry žijící v Austrálii k tomuto notářskému řízení. Nebyla v ČR od roku 1969. Děkuji za odpověď.

, 13.09.2007
Odpověď

Záleží na tom, jaké záměry v dědickém řízení Vaše sestra má. Pokud se nechce k notáři dostavovat, což notář může vyžadovat, bylo by nejlepší udělit někomu plnou moc, aby za ní v tomto řízení mohl jednat. Pokud by sestra nepřebírala poštu na adrese, kterou znáte musel by jí soud ustanovit opatrovníka, který by jejím jménem jednal. Jinak je vše podobné, jako u Vás, které (kteří) jste v republice.

Jiří Švehla , 11.10.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.