Poradna: Manžel mi zemřel a nezanechal závěť.Máme společný podíl

Sekce: Dědictví

Otázka:

Manžel mi zemřel a nezanechal závěť.Máme společný podíl na bytu v osobním vlastnicví a chatu.Manžel má z prvního manželství dceru,která i když věděla,že je manžel vážně nemocen,po dobu 21roku ,se nijak nasnažila se optat na zdravotní stav,nebo poslat jn pozdrav k Vánocům.Až nyní, po smrti manžela se přihlásila o dědictví a já, pro ni cizí člověk ji mám vyplatit značnou částku, kterou nemám.Je mi 60 a beru 8400důchodu.Peníze chce na hotovosti.Má na toto právo,když se celou dobu o otce nezajímala?Musím si vzít půjčku,abych jí to zaplatila?Děkuji za odpověť

Prostějov , Prostějov , 19.01.2008
Odpověď

Pokud o tom nerozhodl soud v dědickém řízení, nejste dceři svého manžela povinna v žádném případě jakékoliv peníze zaplatit. Jinak samozřejmě dědíte společně s dcerou, každá jednu polovinu dědictví. Nedědila by pouze v tom případě, kdyby jí Váš manžel vydědil. Pokud tedy dceři nepřipadne na úhradu jejího podílu např. ona chata, nebo byt, nebo nějaký podíl na nich a vše připadne Vám, budete jí muset její podíl vyplatit v penězích. Pokud však chce něco teď hned, kdy ještě pravděpodobně nebylo skončeno dědické řízení, a ještě k tomu na hotovosti, vyplácet jí to nemusíte, jak jsem uvedl. O tom, co komu připadne a co kdo komu bude, či nebude muset vyplácet rozhodne až soud, v dědickém řízení.

Jiří Švehla , 05.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference