Poradna: Manžel zdědil po rodičích dům a s bratrem se vyrovnal.Z

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,manžel zdědil po rodičích dům a s bratrem se vyrovnal.Z prvního manželství má jednoho syna, na kterého je i úvěr ze stavebního spoření, z kterého dům zrenovoval.Jsem jeho manželka a nevím, jak by to bylo, kdyby se manželovi něco stalo.Děkuji za odpověď.

na vesnici , Náchod , 25.02.2008
Odpověď

Pokud by Váš manžel zemřel, tak by po něm dědily všechny jeho děti a vy jako manželka, každý rovným dílem. Pokud manželův syn peníze ze svého úvěru daroval svému otci, Vašemu manželovi, má v podstatě vůči němu pohledávku a tu by mohl v dědickém řízení uplatnit. V takovém případě by i na Vás přešla část manželova dluhu a musela byste jej jeho synovi splatit.

Jiří Švehla , 04.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference