Poradna: Manželovi zemřela matka. Dědictví bylo zahájeno a týká

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, manželovi zemřela matka. Dědictví bylo zahájeno a týká se tří bratrů a otce.Právníkem jsme byli vyzváni, že notářce zašleme seznam čeho žádáme. Požádali jsme o odhad nemovitosti a aut a sumu na spolecnem ucte.Notarka pravila, ze vsechno ma jiz pripraveno a kdyz pravnik prijel na stani nemela nic. Jak pisete dedicke rizeni muze trvat i nekolik let. Ale to vazne neni lhuta maximalni jak dlouho muze trvat a lhuty pro notare,ktere take platime a oni zadnou praci neodvadi!!Lze zazadat o vymenu notare??A kdyz je soudem rozhodnuto kolik se ma vyplatit dedicum v tomto pripade synum od otce a on nema hotovost na vyplaceni musi tedy prodat jednu z nemovitosti??Dekuji mnohokrat za odpoved.

Brno , Brno-město , 05.02.2010
Odpověď

Délka dědického řízení není zákonem stanovena. Dochází-li k neodůvodněným průtahům, lze se obrátit na příslušný soud a žádat, aby byla zjednána náprava. Lze uzavřít dědickou dohodu, podle které např. připadne nemovitost jednomu z dědiců a ostatním vznikne nárok na vyplacení podílu v penězích. Dohoda může být taková, že podíl bude vyplacen ve splátkách. V případě, že dohoda nebude možná, bude rozhodnuto podle dědických podílů.

, 01.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference