Poradna: měl jsem s bratrem nemovitost napůl ve vlastnictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, měl jsem s bratrem nemovitost napůl ve vlastnictví. Bratr zemřel, dědické řízení nebylo uzavřeno. Jeho dědicové po mně požadují dohodu o užívání nemovitosti, s kým z nich ji ale mohu uzavřít, když do skončení dědického řízení údajně nemají právo s nemovitostí nakládat krom běžného užívání? Kdo z nich mi zaplatí polovinu nákladů na rekonstrukci, kterou jsem po dohodě se spoluvlastníkem zahájil ještě před jeho smrtí. Jeho souhlas s rekonstrukcí byl jen ústní, dědicové ho popírají a požadují uvést nemovitost zpět dostavu před rekonstrukcí. Jak se mohu bránit?

, 13.03.2011
Odpověď

Jestliže nemovitost užíváte, měl byste se pro jistotu dohodnout se všemi v úvahu přicházejícími dědici, případně s jedním z nich, který se prokáže plnou mocí, že je oprávněn jednat i za ostatní. Dědicové totiž nabudou dědictví ke dni smrti zůstavitele, takže pak by po vás mohli požadovat něco za mezidobí. Úhrada poloviny nákladů za rekonstrukci nemovitosti je složitější otázka, kterou bych doporučila konzultovat s advokátem.

, 31.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference