Poradna: Měla mě a sestru, sestra vyplatit.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Moje sestra zdědila barák po mamince v roce 2010. Do 1 roku do 2011 nás měla vyplatit. Ale to se nestalo. Nemůže barák prodat a tak nás nemůže vyplatit. V dědictví není psáno, že musíme čekat až se ten barák prodat. Ale druhá sestra řekla, že chce vyplatit. Protože má strach, aby to nemohlo být promlčené? Ale už je rok 2012. S pozdravem Pepa

Ústí nda Labem , Ústí nad Orlicí , 04.06.2012
Odpověď

Nárok se promlčí za tři roky. Doporučuji kontaktovat advokáta a probrat s ním možnost domáhání se Vašeho nároku soudní cestou.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference