Poradna: Mohu se vás touto cestou zeptat na zákon který nemohu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mohu se vás touto cestou zeptat na zákon který nemohu nikde najít ani mě nebyl zodpovězen na žádném příslušném úřadě který jsem navštívila ? Jedná se o pána který zemřel v blázinci ,jeho rodina ho odmítá pohřbít ,pohřbí ho tedy stát ,za 15000 kč a budou to prý vymáhat od jeho přímích příbuzných . Chtěla bych vědět jestli mají nějaké právo tuto částku odmítnout zaplatit .Důvod byl to člověk který tyranizoval celou rodinu ,svojí maminku nesčíslněkrát zmlátil,své sestry a bratry tyranizoval tak dlouho až je vyštval na ulici. Byl to člověk zcela nemajetný ,co po něm zbylo se nedá jakkoli zpeněžit .Existuje nějaký ůřad na který se může jeho rodina obrátit ?

Rakovník , 14.12.2010
Odpověď

Pokud příbuzní nemají postavení dědiců, za dluhy zůstavitele a náklady pohřbu neodpovídají. Dědictví, které nenabude žádný dědic, připadá státu jako tzv. odúmrť. Připadne-li dědictví státu z titulu odúmrti, odpovídá za dluhy zůstavitele a náklady jeho pohřbu stát stejně jako dědic.

, 14.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference