Poradna: Moje babička bydlela v bytě (měla ho v osobním vlastnictví)

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den . Moje babička bydlela v bytě (měla ho v osobním vlastnictví) s nájemníkem se kterým uzavřela u advokáta smlouvu o bezplatném užívání bytu . Leží teď v kritickém stavu v nemocnici - vůbec už nekomunikuje a zajímalo by mě , kdy si můžeme z bytu odnést její osobní věci . Máme strach , aby nájemník ty věci zatím nerozprodal . A jak nejlépe ty věci vyzvednout , jedná se o nějaké sošky , šperky . Velice Vám děkuji a prosím o brzkou odpověď .

Šumperk , Šumperk , 04.12.2010
Odpověď

Svěřila-li vám babička klíče od bytu, pak do bytu můžete zajít či byt průběžně kontrolovat a s jejími věcmi naložit dle jejího přání. Máte-li k dispozici nájemní smlouvu, kterou babička uzavřela s nájemníkem, pak doporučuji poradit se o této smlouvě s advokátem. Trval-li by babiččin stav delší dobu, můžete požádat soud, aby vaší babičce omezil způsobilost k právním úkonům a k ochraně jejích zájmů ustanovil opatrovníka.

, 14.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference