Poradna: Můj bývalý manžel zemřel, rozvedli jsme se půl roku

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj bývalý manžel zemřel, rozvedli jsme se půl roku před jeho úmrtím, tím nemám tedy nárok na žádné dědictví, ale měli jsme spolu dceru.Ta je nezletilá. Pohřeb a vše kolem vyřizoval tchán. Mám obavy, že pokud dojde k dědickému řízení, tchán se bude snažit neuvést existenci naší dcery, abychom nebyly součástí dědického řízení,nebo se bude snažit, aby k dědickému řízení vůbec nedošlo. Manželův majetek byl velmi malý, vlastnil jen automobil a osobní věcí a nějakou elekroniku, to však již začal tchán rozdávat svým příbuzným a auto si vzal sám.Naší dceři nedali nic a dobrovolně ani nedají. Mám obavu, aby tchán neuváděl, že manžel žádný majetek neměl a tím aby se nerozhodlo o zrušení dědického řízení.Děkuji

Slaný , Slaný , 21.06.2011
Odpověď

V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý z nich stejným dílem. Nedědí-li některé dítě (např. proto, že již zemřelo), nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Vnuk má právo na dědictví po babičce, pouze pokud jeho otec jako syn zůstavitelky již zemřel.

, 20.07.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference