Poradna: Můj otec měl přítelkyni, která zemřela v 70 letech.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Můj otec měl přítelkyni, která zemřela v 70 letech. Byl ustanoven jako jediný dědic nemovitosti. Po jeho úmrtí v roce 1982 jsem se stala dědickou. Dědictví probíhá až v tomto roce. 1/Chtěla bych vědět zda má ještě někdo nárok na dědictvi i přes to, že byly opomenuty dobré mravy ze strany dědiců? 2/Z kterých let se počítá ocenění či znal.posudek? 3/Je nárok na odškodnění když ve stávající nemovitosti někdo bydlí? 4/Je možné, že nám nebylo umožněno vidět závěť a nemovitost při řízení o dědictvi? 5/Jaky postup zvolit při odvolání? Moc Vám předem děkuji K.Z.

Praha , Praha 1 , 11.07.2007
Odpověď

K jednotlivým bodům Vašeho dotazu uvádím následující: 1. Pokud byly opomenuty dobré mravy ze strany dědiců (předpokládám, že těch ze zákona), jak píšete, nemá to na dědické právo žádný vliv, pokud ovšem nejsou splněny okolnosti uvedené v § 469 občanského zákoníku, nebo zůstavitel dědice ze zákona platně nevydědil. 2. Cena dědictví by měla být počítána k okamžiku úmrtí zůstavitele. 3. Nedomnívám se, že existuje nějaký nárok na odškodění z titulu, že v nemovitosti někdo bydlí. 4. Možné je na tomto světě téměř všechno. Pokud jste však byli dědici a tedy účastníci dědického řízení, měla by Vám byt závěť ukázána, nebo Vám v tom nemělo být bráněno, protože účastníci řízení mají samozřejmě právo nahlížet do „svého“ spisu. Jinak na nemovitost, která je předmětem řízení, se můžete samozřejmě podívat samy kdykoliv, ale pokud máte na mysli její prohlídku, může toto být složitější vzhledem k právům, která na ní mohou mít třetí osoby. 5. Proti usnesení soudu o dědictví podle § 175q odst. 1 se lze samozřejmě odvolat. Odvolání je třeba podat u soudu, který rozhodl v prvním stupni a to ve lhůtě 15 dní od doručení písemného vyhotovení usnesení, proti kterému se chcete odvolávat. O tomto byste měla být v usnesení poučena.

Jiří Švehla , 19.07.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference