Poradna: Můj přítel se nechce zúčastnit dědického řízení po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Můj přítel se nechce zúčastnit dědického řízení po otci, jelikož otec veškerý svůj a manželčin majetek daroval své dceři a to již před třemi lety.Dosud mu nepřišlo žádné pozvání k řízení, ale i kdyby mu přišlo, nechce se tam dostavit a už vůbec ne někoho zplnomocnit, považuje to za velikou křivdu. Sestra mu posílá výhružné maily, hrozí mu pokutou až 900 eur od notářství, otec žil na Slovensku, přítel žije se mnou v Česku.Prosíme o radu. Děkuji

Loket , 20.05.2011
Odpověď

Pokud se dá vyložit postoj vašeho přítele tak, že nechce po svém otci vůbec dědit (chce odmítnout dědictví), pak musí tento projev vůle učinit výslovně vůči notáři, který dědictví projednává. To lze určitě učinit i korespondenčně.

, 05.06.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference