Poradna: Můj tatínek zdědil po své sestře majetek v restituci.Při

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj tatínek zdědil po své sestře majetek v restituci.Při projednání dodatečného dědictví rozhodl Okresní soud v Prachaticích dne 21.2.2006 že oprávněným dědicem živého a mrtvého inventáře je můj otec. Toto dědictví bylo vydáno neoprávněně jeho synovci. Tatínek jej proto vyzval dopisem dne 9.4.06 k vrácení neoprávněně nabytého dědictví. V odpovědi synovec dne 25.4.06 uvedl, že mu nárok z restituce byl vyčíslen podle zákona a neoprávněně nabyté dědictví nechce vrátit. Prosím o radu,zda již uplynula 3letá lhůta od právní moci rozhodnutí 21.2.06, jímž bylo dědické řízení skončeno nebo zda tím, že otec synovce vyzval dopisem se tato promlčecí lhůta posouvá k datu 25.4.2006 kdy mu synovec odpověděl a trvá do 24.4.2009? Prosím poraďte, jak dále postupovat v případě promlčení. Moc děkuji za radu. Přeji hezký den. Zahradníková, Třebon

Třeboň , Třeboň , 22.03.2009
Odpověď

Vzhledem k tomu, že mi není známo, na základě jakého titulu bylo dědictví vydáno synovci Vašeho otce, nejsem schopen kvalifikovaně odpovědět. Pokud by Váš otec žádal vydání bezdůvodného obohacení, pak by promlčecí lhůta byla dokonce dvouletá. Počátek běhu promlčecí by měl připadnout na den, kdy se Váš otec o bezdůvodném obohacení dozvěděl.

Jiří Hora , 05.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference