Poradna: Můj tchán na konci roku zemřel a zanechal po sobě nějaké

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj tchán na konci roku zemřel a zanechal po sobě nějaké dluhy a 1/4 baráku, ve kterém nežil. Bydlel v jiném městě, v pronájmu s bezcenným majetkem. Po první schůzce s notářem jsme požádali o vydání klíčů a bylo nám svoleno byt vyklidit a řádně odevzdat pronajímateli. Nyní po nás notář žádá odhad onoho baráku jehož 1/4 tchán vlastnil. Můj manžel a jeho sestra, jako hlavní dědicové ale o žádné dědictví nestojí a rádi by se ho zřekli. Musí i tak zajistit onen odhad?? Nebo odhad zaplatí ten, kdo dědictví přijme? Dalšími pozůstalými je tchánova maminka a dva tchánovi sourozenci. Sestra mého muže má dva nezletilý syny. Zajímalo by nás na koho dědictví přejde?

Neratovice , Neratovice , 12.06.2007
Odpověď

Odmítnout dědictví samozřejmě lze, avšak pouze ve lhůtě 1 měsíce ode dne, kdy byl dědic notářem o svém právu odmítnout dědictví a jeho následcích vyrozuměn. Odmítnout dědictví však nemůže dědic, který svým počínáním již dal najevo, že dědictví odmítnout nechce. Pokud tedy jsou splněny výše uvedené podmínky, manžel a jeho sestra již dědictví odmítnout nemůžou. Náklady dědického řízení a tedy i odhadu nesou vždy dědicové. Pokud by však manžel dědictví platně odmítl, přešel by jeho podíl na Vaše děti, pokud je máte a dále případně jejich děti. Pokud děti nemáte dědila by tchánova maminka a pokud ani ona ne, tak tchánovi sourozenci. Stejně by to bylo i u manželovi sestry.

Jiří Švehla , 20.07.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Nymburk


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference