Poradna: Náklady na pohřeb

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před měsícem mi zemřel otec a já jsem objednavatelem pohřbu, notář mě ani další čtyři sourozence stále nekontaktoval a faktura za pohřebné bude za chvilku ve splatnosti. Rád bych, aby tyto náklady šli do dědického řízení, já jsem již platil nemalé částky za pobyt v nemocnici. K dědění takřka nic není (nemovitost byla převedena darem). Proto se chci zeptat zda-li si mohu dovolit fakturu za pohřeb neuhradit (zaplatil jsem jen zálohu 2000Kč) nebodíky tomu, že jsem objednavatel musím tuto částku uhradit bez čekání na vyjádření notáře? Děkuji

Chrudim , Chrudim , 30.03.2012
Odpověď

Fakturu je samozřejmě lepší uhradit ve lhůtě splatnosti. Neuhrazení faktury je na vaši zodpovědnost.

Marta Ptáčková , 25.04.2012

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference