Poradna: Nedávno mi zemřel manžel,po kterém zůstaly části pozemků

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Nedávno mi zemřel manžel,po kterém zůstaly části pozemků z jeho dědictví po babičce.Manžel před smrtí nadělal dluhy u HC ve výši 154 000kč.Jsem tedy asi spoludlužník. Máme 3 děti.Zajímá mne,jestli se i já mohu dědictví vzdát a nebo musím dluhy zaplatit.Nemám totiž z čeho.U home creditu mi bylo řečeno,že budou chtít celý dluh zaplatit jednorázově,maximálně na 3x. Mají na tohle právo? Prosím,poraďte. Děkuji.S pozdravem,Kabelková

Mladá Boleslav , Mladá Boleslav , 17.04.2011
Odpověď

Dědictví můžete odmítnout, ovšem to vám nemusí vaši situaci vyřešit, protože i nadále budete zřejmě dlužníkem, ne z titulu dědice, ale z titulu toho, že jste manželka, dluhy vznikly za manželství a spoludlužníkem jste byla již za manželova života. Záleží na tom, jak má věřitel postavenou smlouvu a jaké je dosavadní prodlení se splácením, ale požadavek na zaplacení celého dluhu může být oprávněný. S věřitelem se můžete dohodnout na splátkách, je to však věc dohody bez právního nároku na umožnění splátek. Požádat o splátky můžete i v soudním řízení, v němž by po vás věřitel dluh následně vymáhal.

, 17.05.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference