Poradna: Nedávno mi zemřel tatínek

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Nedávno mi zemřel tatínek v květnu.Byl ženatý ale děti spolu neměli.Jsem jeho dcera z předchozího manželství.S tatínkem jsem se stýkala od mala i s jeho ženou.Chtěla jsem jí se vším pomoct vyřídit aby nato nebyla sama ale vždy mě předběhla a vše zařídila sama,jako by nechtěla abych náhodou na něco nepřišla.Tatínkovo žena mi zdělila že už byla u notáře a že není co dědit že měl tatínek dvě půjčky a vlastnil jen auto.Nato že vlastnil tak málo jak říká,tak to trvá nějak dlouho než si mě pozve notář.Mám takový pocit že mě u notáře zatajila jako jeho dceru z předchozího manželství.Něco se mi na tom nelíbí ze strany jeho manželky.Tatínek celý život pracoval a nevěřím že měl jen auto a dluhy.Dozvěděla jsem se že jde zatajit před notářem pojistky,důchodové připojištění atd.Takže vlastně když bude chtít tak z tatínka udělá úplného chudáka.Jak můžu zjistit jako jeho dcera jestli měl nějakou pojistku nebo důchodové připojištění atd.Nevím jak mám postupovat popřípadně jak se mám bránit.Moc Vám děkuji za odpověď.

Most , Most , 05.10.2011
Odpověď

Vyřízením dědictví pověřuje notáře okresní soud, v jehož obvodu měl zůstavitel poslední bydliště. U příslušného okresního soudu můžete zjistit, který notář dědictví po vašem otci vyřizuje, s tímto notářem se spojit a sdělit mu své pochybnosti, přip. požádat, aby oslovil některé pojišťovny

Marta Ptáčková , 27.11.2011

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference