Poradna: Nedávno zemřela má sousedka, která žila sama a neměla

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,nedávno zemřela má sousedka, která žila sama a neměla žádné příbuzné ani děti. Prý údajně měl její ( již 20 let zesnulý) manžel z prvního manželství děti. Nikdy jí nikdo nenavštívil. Žila v malém velmi zanedbaném (částečně rozpadlém) domku bez vody a sociálníhoo zařízení. Občas jsem jí dala jídlo, vodu nebo oblečení. Měla bych zájem její pozemek (300m2) s rozpadlým domkem odkoupit a nevím jak bude postupováno po její smrti, když nikoho neměla? Na koho se obrátit. Děkuji za odpověď.

Střední Čechy , 21.06.2007
Odpověď

Pokud Vaše sousedka opravdu nemá žádné dědice, připadne její majetek státu. Od něho byste jej následně musela koupit. Mohla byste se pak pokusit obrátit např. na finanční úřad, jestli by Vám byl schopen dát bližší informace, která složka státu s ním bude oprávněna hospodařit a jménem státu jednat.

Jiří Švehla , 20.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.