Poradna: Nepřiznané právo na dědění

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se zeptat. V září mi zemřel táta (celé roky tvrdil že svého tátu nezná)ale ve věcích z pozůstalosti jsme zjistili že soud kdysy rozhodl o tom kdo je jeho otec a musel platit výživné.. takže ten pán- děda už nežije ale chci se zeptat jak je možné že nebyl muj táta nikdy kontaktován ohledně úmrtí svého otce a tím pádem ani zahrnut jako dědic do dědického řízení , dá se to nějak zpětně soudne napadnout , že notář udělal chybu nezjistil si všechny přímé dědice a tím pádem vzal mému tátovi právo dědit. Zda jde zpetne žádat o vyrovnání mnou dcerou či manželkou po jeho sourozencich kteří tehdy dědily ? Děkuji za odpověď.

, Semily , 14.02.2020
Odpověď

Mohlo se stát, že otec nebyl o úmrtí svého otce informován, protože po něm např. nezůstal žádný majetek. Pokud to nebyl tento případ, tak by se sice otec (potažmo po jeho smrti Vy jako dědic) mohl domáhat nároků vůči ostatním dědicům, ale záleží, jak dávno to proběhlo a zda již nároky nejsou promlčené. Doporučuji se s podrobnostmi obrátit na advokáta.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference