Poradna: Nestýkám se s matkou, pouze si občas zavoláme. Dozvím

Sekce: Dědictví

Otázka:

Nestýkám se s matkou, pouze si občas zavoláme. Dozvím se o svém případném vydědění? Může mě matka vydědit? Jakým způsobem se dozvím o jejím úmrtí?

Plzeň , Plzeň-jih , 30.12.2007
Odpověď

Matka Vás samozřejmě vydědit může. Pokud si s matkou pouze občas voláte, mohl by připadat v úvahu důvod, že jste o ní neprojevovala opravdový zájem, který byste jako potomek projevovat měla. Vyděděni však musí být odůvodněno konkrétními skutkovými okolnostmi, které tento zákonný důvod naplňují. Záleží tedy např. na tom, jak daleko od sebe bydlíte a tedy jaké jsou Vaše reálné možnosti a případně důvody ospravedlňující to, že za ní nejezdíte atd. atp. O vydědění byste se měla dozvědět po její smrti v rámci dědického řízení. O její smrti se dozvíte, když ne jinak, od notáře, který by Vás měl kontaktovat. Pokud se tedy dozví, kde bydlíte.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference