Poradna: Nezaplacenej pohřeb

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den mám dotaz.Babička umřela před 2 lety a dědicové byly,moje matka a teta a její manžel... obě dva se vzdaly dědictví což byl byt,ale já platila pohřeb jako vnučka,on řekl že my ho zaplatí ale je to dva roky,faktura je i psaná na mně,myslela jsme že budu přizvána k dědickému řízení jako že má ke mně nějaký dluh,a nic tak jen jestli mám nějakou šanci to uněho dostat...díky za odpověď Katařina

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 08.06.2012
Odpověď

Za náklady na pohřeb odpovídá dědic. Tzn. svého nároku se můžete domáhat, a to mimo dědické řízení. Pokud vám strýc však nehodlá náhradu zaplatit dobrovolně, můžete se svého práva poměrně úspěšně domáhat soudní cestou. K tomuto však doporučuji vyhledat asistenci advokáta.

Marta Ptáčková , 18.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference