Poradna: Notářské poplatky

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě,jaký bude přibližně notářský poplatek z děděného majetku v hodnotě cca 1.500.000,-Kč a zda je možné zohlednit cestovní náhrady dědiců k zahájení dědického řízení a následně k dalšímu jednání-máme to cca 250 km.Můžou být při jednání přítomni manželé i když dědí pouze jeden z nich? Děkuji Hana.

Plzeň , Plzeň-jih , 28.11.2011
Odpověď

Odměna notáře bude kolem 9.000,-Kč + DPH. Cestovní náhrady není možné zohlednit. Řízení u notáře je neveřejné. Manžel, který nedědí, by mohl ale být jednání přítomen, pokud by ho manžel, který dědí, zmocnil ke svému zastupování. Pak by mohli být přítomni oba.

Marta Ptáčková , 22.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference