Poradna: Obracim se na vas s prosbou o informaci. V sobotu 18.10.2008

Sekce: Dědictví

Otázka:

obracim se na vas s prosbou o informaci. V sobotu 18.10.2008 ve vecernich hodinach velice ńecekane zemrel v nemocnici v Jihlave bratr me matky. Zemrely zil sam, nikdy nebyl zenaty ani nema zadne potomky. Krome me matky, ktera zije rovnez v Jihlave, ma jiz jen bratra zijiciho v Praze. Pohreb proto zarizuje moje matka prostrednictvim Pohrebni sluzby patrici pod Sluzby mesta Jihlava. V nemocnici v Jihlave ji vsak odmitly vydat klice od bytu zemreleho bratra a nebyli ochotni je ani vydat policii, aby bylo mozne za asistence policie v byte zemreleho vyzvednout alespon obleceni do rakve a zabezpecit byt proti poskozeni. V byte jsou otevrena okna, kterymi muze do bytu prset a v soucasnem pocasi byt take velice promrza, dale je zde zapnuta lednice a mozna i dalsi elektricke pristroje. Vlastnikem bytu je mesto Jihlava. Bylo nam receno, ze klice od bytu mohou byt vydany az bude soudnim rozhodnutim urcen notar pro dedicke rizeni a soud nemuze vydat toto rozhodnuti drive, nez obdrzi z matriky umrtni list a to pry trva nejmene mesic a dalsi tydny muze trvat, nez povereny notar zahaji dedicke rizeni. Zajimalo by mne, zda nemocnice ma pravo nevydat osobni veci zemreleho (v tomto pripade tedy klice od bytu)jeho sestre a zda lze nejak urychlit vydani umrtniho listu, aby byt mohl byt zabezpecen, nebo kdo bude zodpovedny za pripadne skody, ktere mohou v byte vzniknout. Byt je majetkem mesta. Dale bych rada vedela, jak je to s placenim najmu a dalsich sluzeb. Matka je v duchodu a po stryci zadny majetek nezbyl. Stryc mel kvuli sve nemoci zmenenou pracovni schopnosti a nemohl vykonavat sve puvodni povolani a mnoho let zil ze socialni podpory,zadny majetek, movity ci nemovity ani penezni ucty nemel. Souhrne receno, dedictvi zadne. Byt je v panelovem dobe starem ctyricet let a jeho zarizeni je po rodicich me matky, tedy z doby pred druhou valkou. Dekuji za odpoved

, 26.10.2008
Odpověď

Dle ust. § 175e OSŘ, vyžaduje-li to obecný zájem nebo důležitý zájem účastníků, učiní soud i bez návrhu neodkladná opatření, zejména zajistí dědictví, svěří věci osobní potřeby manželovi zůstavitele nebo jinému členu domácnosti, postará se o prodej věcí, které nelze uschovat bez nebezpečí škody nebo nepoměrných nákladů, a ustanoví správce dědictví nebo jeho části.

, 01.03.2009







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference