Poradna: Obracím se na Vás s prosbou o radu ve velice složité

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o radu ve velice složité záležitosti.Pokusím se být stručný.Před třemi lety zemřel strýc,který byl svobodný,bezdětný a žil sám.Zůstal po něm značný majetek,movitý i nemovitý.V té době ještě žila babička,jeho matka.Má matka,strýcova sestra,byla v té době bohužel již po smrti.Źije ještě má teta,druhá strýcova sestra.Letos na jaře zemřela babička.Domníval jsem se,že se bude řešit veškerý majetek,ale v řešení u notářky byla pouze jistá finanční částka,cca 300000.O jiném majetku nepadlo ani slovo.Myslím si,že teta,se kterou nejsem v kontaktu,se nějakým způsobem postarala...Vás prosím o radu,jakým způsobem postupovat,kde požádat o potřebné informace apod.Velice Vám děkuji za Váš čas,je až neuvěřitelné,že se v dnešní době ještě najdou tak ochotní lidé,ke kterým Vy bezpochyby patříte.Přeji mnoho úspěchů.

Znojmo , Znojmo , 22.12.2010
Odpověď

Zůstavitel může za svého života činit se svým majetkem, co uzná za vhodné. Pokud babička majetek za svého života např. darovala, nebo prodala, pak tento již není předmětem dědictví. Předmětem dědictví je pouze majetek, který zůstavitel v okamžiku smrti vlastnil. U nemovitého majetku lze vlastnické vztahy i okamžik eventuálních převodů vlastnických práv zjistit na příslušném katastru nemovitostí. U movitého majetku je zjišťování složité, pokud nemáte žádné podklady. Každopádně lze u notáře nebo u soudu nahlédnout do dědického spisu a zjistit soupis veškerého majetku zůstavitelky. Nahlédnout můžete i do dědického spisu po strýci, u soudu, který dědictví projednával, prokážete-li na tom právní zájem.

, 15.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference