Poradna: Odmítnutí dědictví - musím platit nájem za byt zemřelého?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi matka, která měla exekuci na důchod, dluh je ještě dost vysoký a já proto odmítnu dědictví. Potřebovala bych vědět, jestli mohu vyklidit byt, ve kterém bydlela (bydlela v nájmu), abych nemusela platit nájem po celou dobu trvání dědického řízení anebo s vyklízením musím počkat a nájem platit nebudu muset, vzhledem k odmítnutí dědictví? V bytě není nic cenného, vše by bylo odvezeno do sběrného dvoru.

, Česká Lípa , 01.07.2020
Odpověď

Byt vyklidit můžete, ale doporučuji s notářem probrat, co budete odvážet, aby Vás pa nikdo nenapadal, že jste si majtek přivlastnil.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference