Poradna: Omlouvám se za svůj dotaz, už několikrát zde byl obdobný

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,omlouvám se za svůj dotaz, už několikrát zde byl obdobný položen, jedná se o poplatek u notáře, ale stále z toho nejsem moc moudrá. Maminka zemřela v září 2007 ve věku 87 let. U notáře začátkem prosince jsem předložila všechny potřebné doklady, vkladní knížku ( 15 000,- Kč), maminka bydlela v DB, neměla ho ve vlastnictví( jen tzv.členský podíl). Jsem dcera, jediný dědic. Mám předvolání k notáři a mám si sebou vzít 13 800,- Kč, předpokládaná výše úhrady odměny notáře ( záloha). Při použití kalkulačky na těchto stránkách, částka 13 800,- odpovídá hodnotě pozůstalosti ve výši 1 500 000,- Kč. I když nebyla vlastníkem bytu, pouze vlastnila členský podíl DB, částka se počítá z tržní hodnoty? Pokud ano, kdo prosím tuto částku určuje? Jedná se o byt v panelovém domě, na sídlišti,o velikosti 2+KK. Moc děkuji za odpověď

Brno , Brno-město , 04.02.2008
Odpověď

Skutečně se cena členského podílu stanovuje jako tržní. Měl by jí stanovit znalec, ale nemusí to být nutně pravidlem. Můžete ji určit i sami, pokud s tím bude notář souhlasit. V tomto případě je možné, že ji předběžně určil notář sám, podle toho, jakou cenu mají obdobné podíly k bytu stejné velikosti ve Vašem místě. Je to však pouze moje domněnka. K odměně notáře se připočítává i DPH ve výši 19 %, pokud je notář jejím plátcem, takže i ta může být v záloze zahrnuta.

Jiří Švehla , 25.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební a hřbitovní služby města Brna a.s.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference