Poradna: osobní věci dětí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám na Vás otázku. Před měsícem zemřel otec mých 10ti letých dvojčat. Bohužel jsme byli rozvedeni a děti jsme měli ve střídavé péči. Následně se manžel oženil se svou milenkou a nyní je to ona, od které potřebuji vydat osobní věci a hračky dětí. Bohužel vdova tvrdí, že si nemohou vzít vůbec nic, že to spadá do dědictví a bude se to ještě řešit v dědickém řízení?!? Přijde mi to jako hloupost, vždyť jsou to osobní věci dětí, které dostali darem od otce. Prosím mohli byste mi prosím poradit jak máme postupovat? Pomůže mi třeba nějak OSPOD, jak od ní věci dostat? Nebo je to pravda, že si nemohou vzít vůbec nic? Děkuji Lucie H.

, Sokolov , 14.11.2020
Odpověď

Pokud to byly dárky pro děti a tedy vlastnictví dětí, tak máte pravdu, nebude to součástí dědictví. Otázka je, jak vše prokazovat. Vdova může např. tvrdit, že hračky patřili otci, a děti si s nimi u něj hráli, ale fakticky k darování nedošlo. Přijde mi však malicherné, aby vdova odmítala vydat hračky kvůli dědictví. OSPOD v tomto případě nemá jak pomoci, doporučuji to řešit s notářem, který dědictví bude vyřizovat.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference