Poradna: Placení pohřbu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, tento měsíc mi zemřel otec, bezdomovec. S ním ani se zbytkem rodiny se dlouhodobě nestýkám. Z nemocnice o úmrtí informovali mě, měli tam moje telefonní číslo. Mám ještě sestru, ale nevím kde, vyhýbá se nástupu výkonu trestu a je hledaná policií. Jiné příbuzné otec nemá. Vím, že pohřeb bude zařizovat obec, ve které zemřel, dočetla jsem se ve Vaší poradně, že ho i zaplatí a náklady může požadovat po dědicích. Nevím vůbec, jak bude dědické řízení probíhat, když je moje sestra nezvěstná? předmětem dědictví nebude nic, otec nic nevlastnil, kromě obrovských dluhů. Dědictví chci pochopitelně odmítnout. Budu i tak platit obci náklady na pohřeb? V případě, že ano, budu to jen já nebo se o náklady budu dělit se sestrou - kterou ale pravděpodobně nikdo nedohledá, je hledaná cca 12let. Děkuji pěkně za odpověď, případně o radu, jak postupovat.

, Ústí nad Labem , 11.10.2016
Odpověď

Pokud dědictví odmítnete, tak nebude platit nikomu nic, ani obci náklady na pohřeb. Pokud však otec neměl majetek, je pravděpodobné, že dědické řízení bude zastaveno pro nemajetnost.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference