Poradna: Po smrti otce se chceme s bratrem vzdát dědického podílu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Po smrti otce se chceme s bratrem vzdát dědického podílu na malé nemovitosti a autě. Musí přesto matka tyto věci úředně ocenit pro jednání u notáře? Děkuji F.G.

Luby u Chebu , 15.08.2007
Odpověď

Ano, bude muset, pokud nebude notáři stačit určení ceny např. na základě shody dědiců, nebo jejího prohlášení. Obvyklá (tedy tržní) cena zůstavitelova majetku je totiž základem pro výpočet odměny notáře. Cena dědictví tedy musí být určena vždy! Jinak upozorňuji na to, že pokud se s bratrem vzdáte svých dědických podílů, nepřejdou Vámi takto uvolněné podíly na Vaší matku, nýbrž na Vaše děti a případně i dál na jejich děti. Až následně potom, kdyby i ony všechny dědictví odmítly, by uvolněné podíly přešly na Vaší matku, tedy manželku zůstavitele, která by následně dědila v rámci druhé skupiny.

Jiří Švehla , 12.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference