Poradna: podil bytu - dedictvy

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, v listopadu zemrel muj manzel. Dedicove jsme ja a nas 5ti lety syn. V ramci SJM jsme koupili byt do OV. Budu moci nakladat i se synovou casti, prodej bytu, pronajem a pod? Na tento byt jsme si vzali uver (splatky 16 let).Predpokladam, ze i ten bude predmtem dedictvi. Zohledni notar vysi uveru, nebo skutecnou sumu, kterou jeste musim zaplatit? Byt byl zakoupen od mestske casti v 7/2012, vzhledem k pomerne "novemu" odhadu bude staci k dedictvi tento odhad, nebo musim nechat byt nove odhadnout? Moc dekuji za odpoved

v Praze , České Budějovice , 08.01.2013
Odpověď

Dítěti bude ustanoven opatrovník (což s největší pravděpodobností budete Vy), který se bude starat o synovu část dědictví. Nakládat tak budete i se synovým podílem dědictví, ovšem nemůžete nakládat libovolně (např. pronajmout byt můžete, prodat jen v případě, že by to bylo v zájmu dítěte a k prodeji byste potřebovala přivolení soudu). Jak bude notář vypočítávat výši dědictví s ohledem na uvěr je složité říci, to doporučuji probrat následně přímo s ním. Předpokládám, že odhad, který máte, by měl stačit, nicméně i v tomto záleží na notáři.

Marta Ptáčková , 17.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference