Poradna: Podíl z domu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dostala jsem se do situace, kdy mám 1/5 na domě po matce, která zemřela. Nyní chce po mně sestra svolení k tomu, abych svolila k tomu dát dům do zástavy, protože potřebuje ručit na koupi dvou bytů. Já s tím budu souhlasit za předpokladu, že mi vyplatí můj podíl po matce. Mohu také žádat o svůj podíl po otci, který ještě žije, za předpokladu, že není žádná závěť ? Naše vztahy jsou hodně špatné, sourozenci utratili všechny peníze, které měl otec za pozemky. Já jsem nikdy nic nechtěla, ale nyní za této situace, bych chtěla oba podíly. Lze to takto provést a lze sepsat smlouvu a dát jen ověřit podpisy na matrice ? Moc děkuji za odpověď.

Východočeský kraj , 27.11.2012
Odpověď

Otec Vám svůj podíl za života může pouze darovat. Toto však záleží čistě na jeho vůli. Pokud Vám svůj podíl darovat nechce, bude tento majetek součástí dědictví poté, co otec zemře. Pokud otec s darováním bude souhlasit, stačí sepsat darovací smlouvu a učinit vklad do katastru nemovitostí.

Marta Ptáčková , 20.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference