Poradna: Pokud se z pěti dědiců, manžel zůstavitelky+4 sourozenci,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Pokud se z pěti dědiců, manžel zůstavitelky+4 sourozenci, zřeknou dědictví tři, ze sourozenců, jeden dědictví neodmítne, Přechází automaticky jejich podíl manželu zemřelé, nebo musí vysloveně chtít, aby jejich podíl dostal on, Děkuji Pokud vím o tom , že zůstavitelka platila vnukům pravidelně spoření, ale účet byl založen jejím jménem a před smrtí zřejmě manželem zrušen nebo převeden jinam(závěť nebyla zanechána)mohu se jako jeden z dědiců 1.lin. na toto dotázat u notáře, nebo mám nějakou možnost toto zjistit(s manželem zemřelé nekomunikujeme

Bedřichov, HK , 04.08.2010
Odpověď

Nedědí-li některé dítě (např. proto, že dědictví odmítlo), nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Jestliže nedědí ani tyto děti nebo některé z nich, dědí stejným dílem jejich potomci. U dědění ze zákona se upltňuje tzv. přirůstání dědických podílů. Nedědí-li některý ze zákonných dědiců příslušné dědické skupiny (např. proto, že dědictví odmítl), přirůstá jeho uvolněný dědický podíl zásadně ostatním zákonným dědicům z téže skupiny (není-li jich, nastupuje ohledně něj dědění v další dědické skupině zákonných dědiců).

, 17.08.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference