Poradna: Postup dědického řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem bude dále postupovat dědické řízení, jestliže: Zemřel můj strýc, který byl římskokatolický kněz. 1. Jeho závěť je neplatná, tudíž uvedení lidé/instituce nedědí. 2. Za právoplatné dědice jsou označeni 2 sourozenci a 2 neteře. Dědictví jsme nikdo neodmítli. 3. Nyní nám přišlo usnesení o právu na výhradu soupisu. Měsíc možný k podání tohoto práva nyní běží. Nebudeme právo uplatňovat. 4. Co bude dál? Já a sestra jsme neteře zemřelého a bohužel jsme udělaly jednu zásadní chybu - měly jsme dědictví odmítnout. Bohužel to už nejde. Obávám se, že toto řízení bude dlouho trvat a velmi nerada bych řešila nepříjemné záležitosti, zvláště pokud bude nutné něco platit. Prakticky jsme se strýcem v kontaktu poslední roky moc nebyly a ta zásadní chyba nastala při sepisování závěti. Děkuji za odpověď.

, Uherské Hradiště , 06.02.2018
Odpověď

Bude se konat jednání u notáře, který vydá dědické rozhodnutí. Podle něj každý zdědí daný podíl. Z dědického podílu bude vypočtena odměna, kterou notáři každý dědic zaplatí.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.