Poradna: povinnost informovat?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně připadného dědictví? Biologický otec nás opustil, když jsem byla malá, od té doby jsem ho neviděla, žiji jen s matkou, se kterou se rozvedl před 20 lety. Mamka se po druhé již nevdala. Má jen 2 sourozence a mě. S mamčou máme společný rodinný dům psaný na půl, kdyby mamka zemřela, přejde její polovina na mě? Bez toho, aby měli nárok na dědictví, buď její sourozenci a nebo nedej bože biologický otec? Není lepší raději septat závěť,celkově ve prospěch mě? Předem děkuji za odpověď. Marie G.

, Liberec , 22.06.2020
Odpověď

Ze zákona budete po matce dědit pouze Vy. Ani její sourozenci, ani bývalý manžel dědit nebudou.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference