Poradna: Před 14 lety zemřela maminka.Na základě dědické dohody

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,před 14 lety zemřela maminka.Na základě dědické dohody byl majetek vypořádán mezi pozůstalým manželem ,dcerou a synem.Nyní zemřel tatínek.Po celou dobu od roku 1953,až dosud bydlel tatínek trvale v našem rodinném domě,který po smrti maminky nabyl na základě dědické dohody bratr.Bratr žije ve svém bytě v jiném městě.Tatínek bratrovi dům po dobu 14 let mimo jiné zhodnotil např,25 m2 chodníkem ze zámkové dlažby v létě 2008,nový kotel Dakon v.r. 2007,vodovodní přípojku aj.Tatínek byl skromný neměl ani závratné výdaje při jeho výši důchodu 10000,-Kč.Nyní máme před dědickým řízením.Zaslechla jsem již,ač je to nevhodné,že tatínek nic nemá jen osobní věci.To mě docela zamrzelo,když vím co vše v domě udělal.Může se zhodnocení domu uplatnit u dědického řízení?Podklady pro dědické řízení zařizuje bratr,protože má přístup k pozůstalosti po otci v jeho domě.Děkuji za odpověď.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 24.03.2009
Odpověď

Dobrý den, bohužel to, že Váš otec investoval do domu značné peníze a zhodnotil jej, nemá vliv na dědické řízení, tedy na právoplatnou dědickou dohodu. Zkuste se ale nějakým způsobem dohodnout s Vaším bratrem, zejména, pokud jste investovala do domu i Vy nějaké finanční prostředky.

Jiří Hora , 05.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference