Poradna: Před časem mi zemřel bratr a ted dochází k vyřízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,před časem mi zemřel bratr a ted dochází k vyřízení pozůstalosti. Bratr byl rozveden,žil sám a má dvě dospělé bezdětné děti.Jelikož se dostal svými podnikatelskými aktivitami do dluhu,tak se jeho děti zřekly dědictví. Podle obecných informací bude dále dědictví přecházet na mne a sestru,dále na naše děti z nichž některým ještě není 18let. Zajímalo by mne jaký součet majetku by měl určený notář uvést u tohoto řízení,zda jen pohledávky či zpracovaný přehled včetně vyčíslení ceny nemovitosti kterou vlastnil a "věcí pozůstalých". Druhý dotaz je, zda lze a jakým způsobem se mohu zříci dědictví já osobně a moje nezletilé děti. Předem děkuji za odpověd.S pozdravem Lubomír Hrdlička

Polná , Polná , 21.01.2010
Odpověď

Soud/notář zjistí zůstavitelův majetek a jeho dluhy a provede soupis aktiv a pasiv, a to včetně určení ceny nemovitostí. Dědic může dědictví odmítnout. Odmítnutí se musí stát ústním prohlášením u soudu/notáře nebo písemným prohlášením jemu zaslaným. Za nezletilé dědice tento úkon případně učiní určený opatrovník, pokud je to v zájmu nezletilých dědiců.

, 21.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Pohřební služba Jaroslav Duben

Sekce: Pohřební služba, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference