Poradna: Před měsícem nám zemřel otec,mimo májetku zbyli také

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,před měsícem nám zemřel otec,mimo májetku zbyli také dluhy.Ráda bych se dozvěděla jak to bude s těmi dluhy.Laicky,nerozumím vaší odpovědi,že dluhy jsou počítány jen do výše nabitého majetku.Ty dluhy po otci se dále splácí nebo je nám odebrán majetek a tím se ty dluhy zaplatí.Zbyli po něm manželka,3 dcery.děkuji za odpověď

most , Most , 23.01.2008
Odpověď

Je to tak, že za dědici odpovídají za dluhy pouze do výše ceny nabytého dědictví a každý z nich v poměru k tomu, co z dědictví nabyl, k celému dědictví. Tzn. že pokud by na Vás přešly dluhy ve výši např. 200 000 Kč a zdědila byste majetek pouze v ceně 100 000 Kč, musela byste platit dluhy pouze do výše 100 000 Kč, nikoliv celých 200 000 Kč. Dědic však odpovídá celým svým majetkem, tedy nikoliv pouze tím, který nabyl z dědictví. Tzn. že případní věřitelé se mohou uspokojovat i na Vašem majetku, který jste nezdědila, ale vlastnila ho již před smrtí Vašeho otce. Odpovědnost za dluhy je tedy omezena pouze co do výše, nikoliv i konkrétních věci z dědictví získaných.

Jiří Švehla , 05.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference