Poradna: Před rokem a půl nám umřel otec a po půl roce nám zeřela

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před rokem a půl nám umřel otec a po půl roce nám zeřela i matka. Zůstal jsem jenom já s mým nezletilým bratrem 17. Dědické řízení máme vyřízené, po otci bratr sdědil družstevní byt(který zatím spravuju já) po matce jsme nezdělil nic z důvodu, že její pasiva byla větší než aktiva. Ale přece jenom matka zdědila starší domek na Slovensku po své matce. Tento dům, jelikož je na slovensku se nemohl dát do dědického řízení. Mohu se zeptat, jak máme postupovat, kdybychom o tento domek měli zájem? Peníze za jeho prodej by nám pomohli. Děkuji za odpvěď.

Třemošnice , 19.10.2008
Odpověď

V takovém případě není dána pravomoc českých soudů. Je nutné požádat o projednání dědictví u příslušného slovenského soudu.

, 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference